Dünya Savaşı Z TR Dublaj HD izle

8 · Eylül · 2013 · Pazar
Dünya Savaşı Z TR Dublaj HD izle

Filmin Konusu :

Dünya Savaşı Z Türkçe Dublaj izle filminde zombiler adına yapılmış bugüne kadarki en güzel filmi izleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Dünya Savaşı Z tek parça izle filminde zombilerle yapılacak savaşların iç yüzü kaleme alınmış. Bugüne kadar gördüğüm en etkili film.

Aşşağıda film hakkında yapılan yorumları bulabilirsiniz. Daha aydınlatıcı olacaktır.

Zombi Savaşı’nın gerçek dehşetiyle yüzleşmenin vaktidir… Çin’de ortaya çıkan bir virüs insanları yaşayan ölüler haline getirmektedir. Ve insan oğlu ikiye ayrılır.

Brad Pitt’in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği film, insanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı odağına alıyor. Film Max Brooks’un aynı adlı kitabından uyarlandı.

#########################################################

Gerry Lane iki kızı ve sevgili eşiyle mutlu bir hayat sürdüren bir aile babasıdır. Bir gün arabaları trafikte sıkıştığında her zamankinden farklı olarak yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu fark ederler. Tehlike hızla yaklaşmaktadır… Ailesini güvenli bir bölgeye yerleştiren Birleşmiş Milletler çalışanı olan Gerry, ikiye ayrılan dünyayı kurtarmak için dünyayı dolaşacak ve bunu yaparken hayli kısıtlı olan zamana karşı yarışacaktır.
Brad Pitt’in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği film, insanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı odağına alıyor. Film Max Brooks’un aynı adlı kitabından uyarlandı.

#########################################################

Bileğinizden ısırıldınız… Bir-iki-üç-dört-beş-altı-yedi-sekiz-dokuz-on-on bir-on iki. Tamam, on iki saniyede enfeksiyon vücudunuzda. Zombisiniz! Geriye dönüşü yok; bilinçsiz durumda, sadece ve sadece, saldırıp ısıracak birini arıyorsunuz artık. Ortam sessiz olduğu sürece hareketiniz yavaş ancak en ufak bir seste bile kaynağa yöneliyorsunuz. Ses yükseldiğinde hızlanıyorsunuz: Hızlı, güçlü, aşırı saldırgansınız! Sizin için şu an var; sürüyle birlikte hareket ediyor, dayanılamaz bir itici güçle ısırmaya çalışıyorsunuz. Sadece insanları! Yaşayan ölülerin dünyaya yayılması, George A. Romero’nun öncülüğünde gerçekleşti ve onun “Night of the Living Dead” (1968) adlı siyah beyaz filmiyle başlayıp, giderek sert bir kapitalizm eleştirisine dönüşen seriyle devam etti. Kesin bir kaynak bulunmamakla birlikte, Afrika kökenli ve Haiti ile Batı Hint Adaları’nda yaygın olan voodoo inancındaki ‘yeniden diriltilen insanlar’, esin kaynağı. Korku sinemasında bir tür yamyamlıkla birleştirilen bu figürlerle ilgili ilk film ise oldukça eski: Victor Halperin’in yönetip, muhteşem Bela Lugosi’nin oynadığı, 1932 yapımı “White Zombi”.

#########################################################

Film aksiyon ve gerilimi bol olan, sürükleyici bir filmdi. Gerçi beklentilerimi fazla karşılamadı. Aksiyonu hep olsa bile biraz az geldi. Sonu zaten şıp diye çabucak bitirmişler. Gerçi Brad Pitt filmin sonunda: ‘Savaş yeni başladı.’ diyerek filmi bitirmese de, Bir nevi film ortada kalmış. Sonuç olarak film heyecanlı ve sürükleyici sayılır ama beklentileri fazla karşılayamayabilir. İyi sayılacak bir zombi filmi olmuş.

#########################################################

MUHTEŞEM !! İzleme fırsatı olanlar mutlaka sinemada izlemelidir diyorum. Film izlediğiniz tüm zombi filmlerinden çok daha heyecanlı. Adrenalin seviyeniz yükselecek. Zombiler usein bold gibi acayip hızlılar bu yüzden filmdeki tehlike çok daha büyük. Diğer zombi filmlerine göre farklı noktaları da var. Dokunulmazlık durumu. Film değişik ülkelerde çekilmiş. Yapılan surlar, müthiş sahneler, tesis içindeki sahneler hepsi ayrı ayrı mükemmel olmuş. Filmin tek kötü yanı ilk sahnelerdeki kamera kullanımı kötü. Kamera çok sallanmış ayrıca yakın çekimler çok fazla olmuş. Ama sonrasında düzeliyor bu durum. Filmde ayrıca zombileri çok yakın planda görebiliyoruz. Hareketleri falan acayipti. Sese duyarlı zombiler. Geçmişte çok başarılı filmlere imza atmış olan yönetmenin belki de en iyi filmi. Filmi beğenmedim diyenler bu filmden ne bekliyorlardı merak ediyorum. Sonuna kadar temposunu koruyan heyecanlı her sahnesiyle gerilimi iliklerinize kadar hissettiren dev bütçeli bir film. Ve sonu gösteriyor ki devam filmi büyük ihtimal çıkacaktır.

#########################################################

” Zor olan kırıntıları görebilmektir.çünkü ip uçları onlardır.Bazen bir virüsün en acımasız yanı diye düşündüğün şey aslında onun zaafıdır. ” Zombi hikayelerinin çıkışı sinemadan alan bir tür olması nedeniyle sinemada çok alışık olduğumuz bir tür ” World War Z.” Zombi türünün son halkası olarak beyaz perdede yerini almış bir yapım.Öncelikle filmin açılış sahnesinden bahsetmek istiyorum.İki çocuklu sıradan bir ailenin bir anda korkunç bir salgının ortasında kalmasıyla başlıyor.Filmin başındaki trafik sahnesi ki devamı yaklaşık 30 dakika sürüyor ve sizi koltuğunuza hapsedecek bir gerilimi yaşattırıyor. Bir zombi filmi için harika bir açılış sahnesi diyebilirim. Buradan sonrası çok çok abartılacak olmasa da katkısız aksiyon ve gerilimi yaşattırıyor. Gelişen sinema sektörüyle zombi türü filmlerinde çağa ayak uydurmaya çalıştığını ve bir değişim içinde olduğunu söyleyebiliriz.Eskiye nazaran daha hızlı yürüyen hatta koşan acelecilikle beslenmeye çalışan zombileri gördük bu filmde.Hatta ”28 Days Later , 28 Weeks Later” yapımlarından bile daha hızlısıyla tanışıyoruz.Tek tek saldırmalarının yanında kolektif bir akılla hareket etmelerinde mevcut. Korku gerilimde abartmaya kaçmayan ama durup bir soluklanmanızada izin vermeyen bir yapım.Filmin çekimleri başarılı buldum .Yakalanan kareler seyirciye aktarılan sahneler gayet başarılı.Örneğin orta doğu sahneleri bayağı gerilimliydi.Görsel efeckler oldukça inandırıcıydı. Brad pitt’ e her zaman sevdiğimi söyleyen biri olarak gene oyunculu ile gayet başarılıydı.Zaten filmin Imdb’ den 7.3 puan alması sanki bu puan Brad Pitt’ e gitti gibi bir yorumlara dönüşüyor.Filmde Bradd pitt gibi bir oyuncunun olması filmin daha geniş bir seyirci kitlesine ulaşmasını sağlıyor ve bence iyi düşünülmüş bir taktik.Hayal kırıklığı yaşadığım oyuncu Matthew Fox oldu. Lost gibi yakın tarihe damgasını vurmuş bir dizinin başrol oyuncusu bu filmde ortalıkta yok.Neredeyse Figüran olarak karşımıza çıkıyor.Filmin son sahnesine baktığımda ise bir devam filmi gelebilir düşünmcesi kafamda dolaşıyor.Son olarak İzlemeye değer fakat büyük bütçeli filmlerle kıyasladığımız zaman bekleneni tam anlamıyla da veremeyen bir yapım.Ama filmi beğenmemek haksızlık olur İzlemeye değer.

Şahsi fikrimi daha sonra ek olarak belirteceğim, www.fullfilmizledb.com iyi seyirler diler.

Filmi Ekleyen: (Admin)

Aktör ve Aktrisler: Brad Pitt, Mireille Enos, James Badge Dale, David Morse, Matthew Fox, Grégory Fitoussi, Moritz Bleibtreu, Fana Mokoena, Elyes Gabel, Peter Capaldi, Pierfrancesco Favino, Ruth Negga, Sterling Jerina, Abigail Hargrove.

IMDB Puanı: 7.2 / 135.128 oy

Yazan · Yöneten: Matthew Michael Carnahan - Marc Forster

Tür: 2013, Aksiyon, Dram, Korku, Önerdiklerim, Savaş

Yapım Yılı ve Yeri: 2013 - Amerika Birleşik Devletleri

Etiketler: , , , ,

39.456
YORUMLAR
 

17 + 6 = ?   

“Dünya Savaşı Z TR Dublaj HD izle” filminde 3 Yorum bulunuyor.
  1. Furakn - 8 ay önce demiş ki:

    Kardeş hepsi çekim adam gibi yok mu

  2. metin - 7 ay önce demiş ki:

    yuh yani bu kadar israil probagandası olur yaa, vıcık vıcık siyaset yalakalık polat alemdar bu olayı bi başına çözeridi brat pit’e ne gerek varıdı bu havalar kime